Offline tesior

*
  • ***
  • 438
  • +2/-0
Amplituner do kina domowego
« dnia: Listopada 02, 2016, 20:08 »
Pomóżta, bom zielony w temacie ;)

Szwagierrr potrzebuje amplituner (czy jak się nazywa ustrojstwo sterujące) kina domowego. Do tej pory działał na kinie 5.1 Sony HCD-S500, ale coś tam mu nie tenteguje i doszedł do tego, że to wina centrali. Głośniki bez zarzutu. Da się do tego dokupić w dobrej cenie coś? W ogóle da się coś dokupić? :D Przeszukuję olx`y i allegra, ale po prawdzie nie wiem czy szukam tego, co chcę znaleźć. Nie potrzebuje nic specjalnego, żadna wyższa półka, bo ogląda przy tym tv, ale nie jakoś narkomańsko;) Powiedzmy do 250-300 zł, żeby to to się zaraz nie zjarało, może coś z usb, cd, żeby działało i cieszyło :)

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki :)
Semper fidelis.

Offline xAZOTx

*
  • ***
  • 654
  • +7/-2
Odp: Amplituner do kina domowego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 02, 2016, 22:10 »
Z tego co zauważyłem: wpisując Amplituner usb w allegro i dając "od najniższej ceny" to do 300 zł. są same "noł nejmy" a o to bym się bał, bo kumpel kiedyś kupił tańszy wzmacniacz do wieży segmentowej to się zjarał, szczęście że reszta się nie popaliła, bo to sprzęt Unitry, a szkoda by była. Ja na jego miejscu bym nic podejrzanego nie kupował, bo w sumie to szkoda reszty sprzętu, jakby się zwarcie zrobiło. Ale prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach nawet te znane firmy jak Sony, Samsung, Philips czy Panasonic nie robią sprzętu tak dobrego jakościowo jak kiedyś, gdy wieża potrafiła grać kilkanaście lat, teraz to raczej oby do końca gwarancji a potem to już chuj w dupę klientowi. Sam śmigam na wieży mojej mamy, gra już jakieś 19 lat i chyba nie zdechnie nigdy (TFUU!). Podsumowując: Może lepiej odżałować trochę więcej kasy i kupić coś przede wszystkim bezpieczniejszego niż jakieś nie wiadomo co, przemycane do nas z Chin.
Jak to jest, że za 30 zł nie załatwisz nic, a za pół litra wszystko?

Offline tesior

*
  • ***
  • 438
  • +2/-0
Odp: Amplituner do kina domowego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 03, 2016, 00:12 »
Tylko nie wioem czego szukać. Na olxie czy gdzieś znalazłem Philipsa zaśmieszne pieniądze, ale bez niezbędnych dziś bajerów, typu usb. Radio samo i wejścia na głośniki :P
Semper fidelis.

Offline xAZOTx

*
  • ***
  • 654
  • +7/-2
Odp: Amplituner do kina domowego
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 03, 2016, 00:12 »
W sumie nie musi mieć USB, żeby swoją muzę puszczać, oby miał wejście AUX to sobie możesz podpiac MP3 czy telefon przez minijacka i będzie banglać. Ja tak mam wieżę do laptopa podpiętąi i śmiga.
Jak to jest, że za 30 zł nie załatwisz nic, a za pół litra wszystko?

Offline tesior

*
  • ***
  • 438
  • +2/-0
Odp: Amplituner do kina domowego
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 03, 2016, 01:01 »
Ale szwagier mój przyszły, czyli póki co przyszywany jak nie widzi usb gniazda to nie podoba mu się, bo kojarzy z unitrą (bądź co bądź lepszą niż nowe Fylypsy..). A tak bardziej poważnie, chodzi bardziej o możliwość podpięcia niż samo zapotrzebowanie. I tak ogląda na tym swoim kinie trochę tv po pracy a potem PoloTV na sen.. :D Mówiłem mu, że nawet to kino to mu potrzebne jak (za przeproszeniem) dziwce majtki, ale widzisz, uparte to to i nie przegadasz ;)
Semper fidelis.

Offline xAZOTx

*
  • ***
  • 654
  • +7/-2
Odp: Amplituner do kina domowego
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 08, 2016, 13:01 »
NIEBIESKI PANIE PRZYBYWAJ!!! xD
Jak to jest, że za 30 zł nie załatwisz nic, a za pół litra wszystko?

Offline PZ#VasT

*
  • *****
  • 379
  • +6/-0
  • "Carpe diem" ~ Horacy
Odp: Amplituner do kina domowego
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 08, 2016, 14:02 »
NIEBIESKI PANIE PRZYBYWAJ!!! xD

W sumie niby bot z reklamą , ale tyle napisał i z sensem , że aż żal usuwać xD

Offline xAZOTx

*
  • ***
  • 654
  • +7/-2
Odp: Amplituner do kina domowego
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 08, 2016, 14:02 »
NIEBIESKI PANIE PRZYBYWAJ!!! xD

W sumie niby bot z reklamą , ale tyle napisał i z sensem , że aż żal usuwać xD


Niby tak, ale aż boli ta reklama :D
Jak to jest, że za 30 zł nie załatwisz nic, a za pół litra wszystko?

Offline tesior

*
  • ***
  • 438
  • +2/-0
Odp: Amplituner do kina domowego
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 08, 2016, 14:02 »
Hehe, jak dla mnie to to jednak bez sensu, bo żadnej w tym odpowiedzi dla mnie. Głośniki są, 4tysi nie ma i nie będzie, Bydgoszcz - nie, nie :D Nie żałować, usuwać :D
Semper fidelis.

Offline PZ#Efemera

*
  • ***
  • 130
  • +3/-0
  • Kamrate, hledam travku?
Odp: Amplituner do kina domowego
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 10, 2016, 00:12 »
Amplifier bez radia, Amplituner z radiem. Technics, za pięć stówek dorwiesz coś dobrego z 5.1 Tak, jak Azot napisał, lepiej kapkę dołożyć i zakupić, może i używany, ale Japoński dobry sprzęt, ale o USB zapomnij. Posiadam 2 wieże segmentowe Technicsa, jedna w garażu a jedna w domu, ta w domu, którą ojciec zakupił 15 lat temu, do dziś działa w stu procentach sprawnie, nawet laser radzi sobie z mocno zarysowanymi płytami. USB zawsze można zastąpić przewodem CINCH -> JACK i jakimś odtwarzaczem muzycznym, lub telefon itp.  Coś takiego np. http://allegro.pl/technics-sa-ax6-amplituner-av-control-stereo-rece-i6558578012.html
Efemera- krótko żyjący organizm żywy.
Prawa strona, nigdy nie zasypia.
Lewa strona, nigdy się nie budzi.
^^

Offline xAZOTx

*
  • ***
  • 654
  • +7/-2
Odp: Amplituner do kina domowego
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 10, 2016, 07:07 »
Co do firmy Technics, zastrzeżeń nie mam. Świetny robią sprzęt, sam miałem kiedyś całą wieże segmentową i grała bardzo długo, dopóki się nie zalała :C

Sam posiadam takie oto kolumny od Technicsa i jestem bardzo zadowolony:
Jak to jest, że za 30 zł nie załatwisz nic, a za pół litra wszystko?

Offline ScYz0rYk

*
  • ***
  • 91
  • +0/-0
Odp: Amplituner do kina domowego
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 10, 2016, 07:07 »
Proponuje rozejrzec sie za firma Denon lub Yamaha. Sprzet drozszy ale warty kazdej wydanej złotówki. Jezeli chodzi o taki sprzet to zdecydowanie lepiej dolozyc pare groszy i miec cos co nie odmowi posluszenstwa po paru dniach. Pozdrawiam

Offline tesior

*
  • ***
  • 438
  • +2/-0
Odp: Amplituner do kina domowego
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 10, 2016, 15:03 »
Tak też doradzam, ale szwagier gdzieś widział (na wystawkach czy gdzieś) używane kino, komplet z głośnikami za połowę tego, co musiałby wydać za tego Technicsa z allegro ;) Niech robi jak uważa, ja też jestem zdania, że lepiej wydać raz więcej niż potem co roku szukać i po prawdzie wydać kilkakrotnie więcej..
Co do sprzętu, pamiętam, że brat na komunię dostał wieżę Sony. CD + kasety (ech, wspomnień czar), było to jakieś 18 lat temu, a tak czysto jak ten statek gra, to chyba żaden inny :) Co prawda laser należałoby wyczyścić lub wymienić, ale ogólnie sprzęt nie do zdarcia.
Semper fidelis.