Offline Pihszou

*
  • *
  • 6
  • +0/-0
Komputer
« dnia: Października 23, 2015, 17:05 »
Pany, oplaca sie kupic cos takiego? http://allegro.pl/komputer-do-gier-4x4-2ghz-8gb-hd8570-2gb-1tb-usb3-i5153554140.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=68829
Gdzies tyle chce wydac, a ni chuj sie nie znam. Chce tak na 1-2 rok tego kompa. Chyba ze cos zaproponijecie.

ZgONEK

*
Odp: Komputer
« Odpowiedź #1 dnia: Października 23, 2015, 19:07 »
Powiem Ci tylko, że omal spadłem z krzesła jak to zobaczyłem, nie kupuj xD

Offline Silon

*
  • ***
  • 103
  • +8/-0
Odp: Komputer
« Odpowiedź #2 dnia: Października 23, 2015, 20:08 »
Nawet na serwer pod ubuntu bym takiego nie kupił :P

Offline Pihszou

*
  • *
  • 6
  • +0/-0
Odp: Komputer
« Odpowiedź #3 dnia: Października 23, 2015, 20:08 »
Nie no, mowie ze nie znam i sie pytam tylko, bo jak dla mnie byl ok xd A jakis uzywany warto kupowac ?

Offline `iw3mp.exe®

*
  • magNorVE
  • *****
  • 713
  • +4/-2
  • `iw3mp.exe will never stopped working
    • Looking for fun companions for night adventures?
Odp: Komputer
« Odpowiedź #4 dnia: Października 24, 2015, 13:01 »
Karta to jakiś żart :D Przypuszczam że zasilacz to też bomba zegarowa bo nawet nie ma nazwy w opisie. Obudowa tylko po to by podzespoły luzem nie leżały na biurku :D
Taki zestaw bez tej budy zasilacza i karty graficznej to koszt w granicach 1000PLN czyli Płyta+procesor+pamięć+HDD.
Dodaj do tego, karta średniej półki 700PLN, dobrej klasy zasilacz 300PLN i buda około 250PLN. Masz zestaw na którym się w miarę komfortowo pobawisz :)

Zestaw w linku jedynie do pracy biurowej :)

Offline Silon

*
  • ***
  • 103
  • +8/-0
Odp: Komputer
« Odpowiedź #5 dnia: Października 25, 2015, 00:12 »
Kombinuj więcej kasy bo szkoda, żebyś się męczył na czymś takim. Na prawdę

Offline Pihszou

*
  • *
  • 6
  • +0/-0
Odp: Komputer
« Odpowiedź #6 dnia: Października 25, 2015, 16:04 »
Ja sie mecze z tym moim komputerem co w Cs-ie nawet 50 kratek nie ma...

Offline `iw3mp.exe®

*
  • magNorVE
  • *****
  • 713
  • +4/-2
  • `iw3mp.exe will never stopped working
    • Looking for fun companions for night adventures?
Odp: Komputer
« Odpowiedź #7 dnia: Października 31, 2015, 02:02 »
Ja na przykład "karam botów" w codzie z vSync i nie specjalnie mi gorzej idzie niż bez limitu klatek. A wracając do tematu to na tym sprzęcie w linku wiele więcej klatek nie osiągniesz niż na obecnym piecyku co posiadasz, o bardziej wymagających tytułach zapomnij. Chcesz to zaglądnij na www.morele.net i tam poskładaj sprzęt. W razie czego pomogę ;) Z gotowych zestawów na allegro zrezygnuj bo tam zwykle jest jakieś słabe ogniwo. Wiem z własnej autopsji :) Przykład 2x9600GT spięty w SLI zasilany MODECOM 500W <-- [czarna lita] z linią v12 120watt a nie żadne 5set, przez co komputer się wyłączał z braku mocy. Sprzedanie jednej karty rozwiązało problem. Się rozpisałem trochę ale posłuchaj mojej rady i nie kupuj nic siłę bo się rozczarujesz a kasy nie odzyskasz :)

Offline Pihszou

*
  • *
  • 6
  • +0/-0
Odp: Komputer
« Odpowiedź #8 dnia: Października 31, 2015, 07:07 »
Ok, dzieki za rady wszystkim. Jeszcze bym kupil jakis badziew... Pozbieram sobie sianko na cos porzadnego  i sie zglosze :D W Codzie nie narzekam na fps i granie w CS-a sobie odpusze narazie.

ZgONEK

*
Odp: Komputer
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 12, 2015, 12:12 »
Podpinam się, sam zmieniam blaszaka, i trzeba dobrać ramki, i teraz mam mały problem xD, kingstony oferują ramy w niższej częstotliwości ale z mniejszym CL, za to G.Skill wyższe częstotliwości z większym CL i ni chuj nie wiem co wybrać, w sumie bardziej mnie przekonuje g.skill bo wyczytałem że dają rade z OC, czego nie można powiedzieć o kingstonach, interesują mnie te http://allegro.pl/ddr4-ripjawsv-16gb-2x8gb-3000mhz-cl15-rev2-xmp2-i5825883614.html także prośba do naszych speców it, podeślijcie jakieś pamięci które są np lepsze od tych co wyszukałem, przedział cenowy tak myślę że do 700zł, chce wybrać coś na prawdę dobrego, a już mi mózg pulsuje od informacji z sieci, dla tego chciał bym aby jeszcze tutaj ktoś ewentualnie doradził ;d.

Offline PG.Tomek

*
  • ***
  • 307
  • +1/-1
Odp: Komputer
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 13, 2015, 22:10 »
Zgon, a ile łącznie ma cie wynieść nowy komp ?
Do pewnej granicy ddr4 i nowe Intelki Skajlajki (zapewne myślisz o tym) są nie opłacalne - zyskuje się zaledwie kilka % / FPS kosztem dużo większym, względem dobrej mocnej konfiguracji na ddr3. Same kości rozpatrujesz do 700 zł, gdzie ddr3 z malym CL kupisz za około połowe tego? plus droga mobo do tego? na razie ta nowa technologia nie opłacalna, może jeszcze rok-dwa wg mnie.
Ostatnio trochę siedzę w częściach, kompach i innych pcformatach :P więc jak coś to może coś innego się da

e: zapomniałem :P ogólnie przecież te różnice w CL i taktowaniu są prawie nie zauważalne. Ale polecało się zawsze mniejsze CL, a mhz można ew podkręcić, ale to nic nie zmienia. Jest taka odpowiedz na pytanie :
"Czy uświadczę realną różnicę między 1333MHz, 1600MHz, 1866MHz, 2133MHz?"
Jeśli korzystasz z dedykowanej karty graficznej - NIE, dowód http://www.anandtech.com/show/4503/sandy-bridge-memory-scaling-choosing-the-best-ddr3
Jeśli korzystasz ze zintegrowanej karty graficznej np. APU - TAK, dowód http://www.legitreviews.com/testing-different-memory-speeds-on-amds-a8-3850-llano-apu_1652
btw. z jednego z sensownych i znanych for internetowych
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2015, 22:10 wysłana przez Tomek »

ZgONEK

*
Odp: Komputer
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 14, 2015, 19:07 »
Łącznie to nie mam pojęcia, będę dokupywać kolejno części i zobaczymy w praniu ile wyjdzie za całość, no ale płytę gł, ram i procka muszę od razu kupić, bo przesiadam się z wiekowego phenoma II i pamięci ddr2.
Generalnie chciałem składać na platformie 1150, właśnie z pamięciami DDR3, ale stwierdziłem że wole jednak zainwestować w coś "nowego", a ceny są zbliżone, co do pamięci to nawet DDR3 są droższe od tych DDR4 o_O, i tak za pamięć DDR3 G.SKILL 2x8gb 1600MHz płacisz ponad 500zł, a za pamięć tej samej marki z wyższym taktem 2800MHz ,płacisz już ponad 700zł.
Co do procesora to fakt, jest już trochę większa różnica cenowa ,ale za 4790k devil's canyon płacisz około 1500zł, a za 6700k płace ok 1800, w wydajności nie ma sporej różnicy ,ale jest, w benchmarkach jest to jakoś 10%, w grach różnie bywa, ale prawie zawsze jest różnica minimum 10fps na korzyść młodszego i7, a przy konfiguracji pod 4k to te 10-20fps może zaważyć miedzy płynnością a jej brakiem,pod względem temperaturek również korzystniej wypada 6700k.
Wracając do pamięci, chyba faktycznie nie ma się co nad nimi tak spuszczać, a z integry korzystać nie zamierzam xD, no ale dziękuję za linki.  Co do OC, to czy CL przypadkiem nie zwiększa się wraz ze wzrostem taktowania ?? bo jestem przekonany że tak.

Offline PG.Tomek

*
  • ***
  • 307
  • +1/-1
Odp: Komputer
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 14, 2015, 19:07 »
Okejj ;)
przy ewentualnych takich kosztach i ew 4k, to w sumie racja, że można się kusić o nowe platformy. :)

btw straszne ceny podajesz, np tutaj (notabene polecam morele / techplanet są jeszcze jakieś kody rabatowe do nich) http://www.morele.net/search/netsprint/0/1/0/?q=G.SKILL+2x8gb
-> za 2x8 gb ddr3 g skille 2400 jest 540 zł a ty o 1600 napisales ponad 500 zł :P
a znowu za ddr4 2x8gb np też g skille ripjaws 3200mhz jest 540 zł, a sensowne już Cruciale też 2x8gb 2400 można nabyć za 370 zł :o Pojebane te ceny.
-> z kolei 4790K stoi 1590 zł a 6700K już ponad 2000 zł na necie, tu już trochę róznicy jest. w tym sklepie nawet więcej.

Co do wzrostu CL po OC, hm kiedyś coś o tym czytałem, i niby masz rację. ale zazwyczaj z tego co kojarze, polecało się mniejsze CL, bo taktowanie (tak jak w tym linku podałem) za wiele nie zmienia. No ale fakt faktem, czemuś kosztują więcej i ładniej to wygląda :P

Offline PZ#Jeregor

*
  • Pro gejmer over 9999 :)
  • *****
  • 357
  • +3/-0
Odp: Komputer
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 15, 2015, 10:10 »
Nurtuje mnie od dłuższego czasu pojęcie rodzaje pamięci dopisywane do procesorów. http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/processors/core/core-i7-processor.html Widzimy procesor
Cytuj
Procesor Intel® Core™ i7-6700K (Cache 8 MB, nawet do 4,20 GHz)
+ rodzaje pamięci
Cytuj
DDR4-1866/2133, DDR3L-1333/1600 przy 1,35V
Zastanawia mnie jakie to ma znaczenie. Nigdzie nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania typu "Czy jak kupie i7-6700k to bedzie on obsługiwał tylko ddr4 z taktowaniem 2133?", "Czy obsługiwane pamięci mają wpływ tylko na zintegrowaną grafike czy może też na inne parametry?" "Co się stanie jak kupie i7-6700k i ddr4 2400?". Myślę że warto było by kogoś spytać jaki to ma dokładny wpływ przed zakupem nowej generacji. Bo co nam z procka który może nie obsługiwać (albo źle współpracować) częstotliwość taktowania ddr4 większa niżeli dobre ddr3?

ZgONEK

*
Odp: Komputer
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 16, 2015, 18:06 »
Postaram Ci się to opisać tak jak ja to rozumiem ;d kiedyś w komunikacji procesora z pamięciami RAM pośredniczył mostek północny, w którym to znajdował się "kontroler pamięci", jednak rozwiązanie to zostało zmodernizowane i teraz owy kontroler pamięci jest zintegrowany w procesorze, stąd dopisane rodzaje pamięci przy procesorach.
teraz częstotliwość pamięci, zakres szybkości jest zależny od technologi, nowsze technologicznie pamięci mają wyższe częstotliwości, ale wszystkie podawane szybkości, są STANDARDEM, i tak topowe pamięci DDR3 będą miały niższe częstotliwości (domyślne/standardowe) niż topowe pamieć DDR4, różni je technologia wykonania, ALE, podzespoły można podkręcać, dla tego można kupować pamięci szybsze, niż podane w standardowych wartościach, i tak powiedzmy że wkładasz sobie te pamięci 2400MHz, do płyty głównej, będą one działać normalnie, aczkolwiek jak nie ustawisz pewnych opcji w Biosie, pamięci te będą działać w częstotliwości 2133, dlaczego ? dla bezpieczeństwa. Działanie na 2400MHz jest ponad domyślnym, przy takim działaniu wytwarzają się wyższe temperatury,więc można by ujebać kompa, co pewnie miało by miejsce na słabej płycie gł i socketowym chłodzeniu, ale kto przy zdrowym rozumie podkręcał by kompa mając słabe chłodzenie i podzespoły xD, no chyba że dla zabawy;p.
O wpływie pamięci na karte graf "zintegrowaną" masz wszystko w linkach od Tomka, co do wpływu na inne podzespoły, mogę Ci powiedzieć że wpływ na pewno ma ;d ale sam ostatnio przez kilka dni próbowałem rozwikłać zagadkę z CL i MHz, więc tutaj zakończę swoje wypociny ;D