Offline tesior

*
  • ***
  • 438
  • +2/-0
Zagwostka z monitorem
« dnia: Grudnia 19, 2016, 19:07 »
Od formatu kompa mam zagadkę i nie mogę znaleźć rozwiązania. Nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe, ale zachodzę w głowę o co może chodzić.
Otóż podczas uruchamiania kompa, już po wielkim wilkommen od windowsa monitor się wyłącza, tzn. przechodzi w stan uśpienia jakby. Czarno, dioda mryga. Komputer pracuje dalej bez zgrzytów, a monitor sam uruchamia się po chwili, zauważyłem, że równocześnie z adapterem od pada, w tym samym czasie załącza się diodka na adapterze podpiętym pod usb i wraca mi obraz na monitorze. Wpisuję hasło i śmigam dalej. Żadna wtyczka nie trafiła  w inne gniazdo niż przed formatem, niczego nie ubyło, nie przybyło. Wsio jest jak było, poza tym zjawiskiem :D Ma ktoś pomysł co to za dziwy?
Semper fidelis.

Offline Tomek.

*
  • ***
  • 114
  • +3/-0
Odp: Zagwostka z monitorem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 19, 2016, 19:07 »
W twoim kompie siedzą złe demony. Musisz polać wodą święconą (aby tylko nie za dużo) :D
A tak serio nie spotkałem się z czymś takim. Może podłącz monitor do płyty głównej i zobacz czy też tak będzie się działo. Nie wiem co to da ale spróbuj :D

Offline `iw3mp.exe®

*
  • magNorVE
  • *****
  • 713
  • +4/-2
  • `iw3mp.exe will never stopped working
    • Looking for fun companions for night adventures?
Odp: Zagwostka z monitorem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 19, 2016, 19:07 »
Na płycie może nie mieć zintegrowanej karty graficznej. Ale ja chyba miałem taką sytuację i wydaje mi się że coś ze sterownikiem, tzn. ładuje się winda i załącza podzespoły, dyski, dvd, dźwięk i resztę badziewia w systemie, czyli sterowniki po kolei. Kartę włącza nieco później i stąd taki efekt ;) Być może się mylę ale to chyba jedyny powód po tej reinstalce.

Offline tesior

*
  • ***
  • 438
  • +2/-0
Odp: Zagwostka z monitorem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 19, 2016, 20:08 »
Z tymi demonami to może być strzał w dychę, ale nie będę im polewał :P

Co do sterów niby wszystko aktualne, ale też podejrzewam, bo to wygląda właśnie tak jak mówisz iw3mp, załącza się po kolei wszystko, porty, dyski i monitor też jest tak traktowany. Może jakaś aktualizancja sterownika za jakiś czas pomoże, choć już się przyzwyczaiłem ;)
Semper fidelis.

Offline `iw3mp.exe®

*
  • magNorVE
  • *****
  • 713
  • +4/-2
  • `iw3mp.exe will never stopped working
    • Looking for fun companions for night adventures?
Odp: Zagwostka z monitorem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 19, 2016, 20:08 »
Nie wyłącza się jak ciśniesz w coda nie ma co się przejmować ;) Może z czasem mu przejdzie :)

Offline xAZOTx

*
  • ***
  • 654
  • +7/-2
Odp: Zagwostka z monitorem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 19, 2016, 21:09 »
Tak jak napisał iw3mp.exe najważniejsze, żeby Ci się nie wyłączał jak grasz.
Jak to jest, że za 30 zł nie załatwisz nic, a za pół litra wszystko?

Offline tesior

*
  • ***
  • 438
  • +2/-0
Odp: Zagwostka z monitorem
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 19, 2016, 22:10 »
Tak to działa zacnie, tylko ta drzemka przy uruchamianiu :) Czasem też jak zapodam mu drzemkę albo wyłącza się automatycznie np po zakończeniu ssania przez torrenta to potem ciężko go dobudzić. Trza mu prądy zabrać, odczekać parę min i jedziem dalej ;) Ale to tak miałem na starym zasilaczu też, na starym monitorze też.
Semper fidelis.

Offline PZ#Efemera

*
  • ***
  • 130
  • +3/-0
  • Kamrate, hledam travku?
Odp: Zagwostka z monitorem
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 19, 2016, 22:10 »
Jaka karta graficzna? ;)
Efemera- krótko żyjący organizm żywy.
Prawa strona, nigdy nie zasypia.
Lewa strona, nigdy się nie budzi.
^^

Offline tesior

*
  • ***
  • 438
  • +2/-0
Odp: Zagwostka z monitorem
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 19, 2016, 22:10 »
NVidia Geforce GTX 260
Semper fidelis.

Offline Tendo

*
  • Cescus
  • *****
  • 303
  • +2/-1
  • Keep on dancing!
Odp: Zagwostka z monitorem
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 19, 2016, 23:11 »
win10?
jesli tak, to na 90% to jego wina. odkad zostalem zmuszony przeniesc sie na niego, kazdy problem jaki mam z kompem jest spowodowany wlasnie przez niego
i nawet jesli przed reinstalem tez miales 10 to i tak obstawiam, ze to jego wina
palam szczera i gleboka nienawiscia do tego gowna :D
I am nimble as I'm quick and how you die is my next trick

Offline PZ#Efemera

*
  • ***
  • 130
  • +3/-0
  • Kamrate, hledam travku?
Odp: Zagwostka z monitorem
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 20, 2016, 01:01 »
To może jakieś starsze sterowniki do karty graficznej. W różnych problemach, wiele razy mi to pomogło.
Efemera- krótko żyjący organizm żywy.
Prawa strona, nigdy nie zasypia.
Lewa strona, nigdy się nie budzi.
^^

Offline tesior

*
  • ***
  • 438
  • +2/-0
Odp: Zagwostka z monitorem
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 20, 2016, 20:08 »
win10?
jesli tak, to na 90% to jego wina. odkad zostalem zmuszony przeniesc sie na niego, kazdy problem jaki mam z kompem jest spowodowany wlasnie przez niego
i nawet jesli przed reinstalem tez miales 10 to i tak obstawiam, ze to jego wina
palam szczera i gleboka nienawiscia do tego gowna :D

Nie nie, siódemka :) A na 10 nawet się nie zasadzam, bo lubię już poznane i sprawdzone, widzę, że jest w tym jakiś sens ;) Swoją drogą Tendo, Ciebie to aż miło poczytać, jaki by temat nie był :D

To może jakieś starsze sterowniki do karty graficznej. W różnych problemach, wiele razy mi to pomogło.
Może..będę miał kiedy chęć to się pobawię, po formacie stery ściągają mi programy typu slimdriver czy ostatnio driverbooster3.
Semper fidelis.