Offline xAZOTx

*
  • ***
  • 654
  • +7/-2
Dlaczego mi to tak laguje?
« dnia: Września 28, 2017, 21:09 »
Witam! Mam wielki problem z grą i może sie znajdzie tu magik, który pomoze mi go rozwiązać. Mianowicie, dzisiaj sprzątałem chatę i znalazłem płytke z CD Action z 2006 roku, była na niej gierka Space hack, od razu mi sie przypomniało, że była zajebista, więc od razu instaluje, odpalam a tu 4FPS albo i mniej xD Dodam, ze nowsze gry, np. Outlast, dodawany na steamie ostatnio za darmo działa w 30 FPS na luzie a gra jest z 2013 roku i ma o wiele lepszą grafikę. Sprawdziłem wymagania na Steam wszystko sie zgadza. Nie mam zielonego pojecia co się dzieje. Dla lepszego zobrazowania sytuacji nagrałem filmik, gdzie najpierw odpalam NFS MW w 1260x720 i wszystko działa pieknie, a potem tego nieszczesnego Space Hacka :D
Link do filmiku:


Porady typu "kup nowego kompa" proszę zachować dla siebie, mam ważniejsze wydatki na razie :D
Jak to jest, że za 30 zł nie załatwisz nic, a za pół litra wszystko?

Offline PG.Tomek

*
  • ***
  • 307
  • +1/-1
Odp: Dlaczego mi to tak laguje?
« Odpowiedź #1 dnia: Września 29, 2017, 11:11 »
"kup nowego kompa" :P

Może kwestia sterowników. A nei grzeje ci się mocniej? Patrzyłeś temperatury?

Offline xAZOTx

*
  • ***
  • 654
  • +7/-2
Odp: Dlaczego mi to tak laguje?
« Odpowiedź #2 dnia: Września 29, 2017, 13:01 »
Wszystkie temperatury o wiele mniejsze niż przy grze w CoDa czy wspomnianego Outlasta. Tak stara gra, a tak laguje xD
Jak to jest, że za 30 zł nie załatwisz nic, a za pół litra wszystko?

Offline PG.Tomek

*
  • ***
  • 307
  • +1/-1
Odp: Dlaczego mi to tak laguje?
« Odpowiedź #3 dnia: Września 29, 2017, 16:04 »
Heh, to może spróbuj otworzyć w zgodności z windowsem xp :P czy coś, bo tak to nie wiem ocb

ZgONEK

*
Odp: Dlaczego mi to tak laguje?
« Odpowiedź #4 dnia: Września 29, 2017, 16:04 »
Podam Ci na przykładzie nvidii gdyż tylko taką mam, ale jestem przekonany że AMD ma swoje odpowiedniki. Przechodząc do rzeczy, uznaje że po instalowałeś odpowiednie biblioteki directX które zazwyczaj dołączają do gry, wiec tak, wjedź w panel sterowania karty graficznej, następnie (jeżeli posiadasz nvidie) po lewej z drzewka w "zarządzanie ustawieniami 3D" przechodzimy do "ustawienia programu" z listy gier wybierasz space hack-a, jeżeli go nie ma to dodajesz przyciskiem "DODAJ". jak masz to już za sobą będziesz miał listę różnych funkcji, to co Ciebie interesuje nazywa się "Optymalizacja wątkowa" powinno być ustawione na Automatyczne, jednak jak opis funkcji sam mówi "To ustawienie należy wyłączyć dla większości starszych aplikacji". Teraz powinno działać, dodatkowo możesz przy "Tryb zarządzania energią" ustawić "preferuj maksymalną wydajność" co powinno nieco pomóc w generowaniu klatek, po odpaleniu gry polecam również zmienić jej priorytet na wysoki, albo wygooglować jak stworzyć skrót do gry który automatycznie przypiszę taki priorytet. (nie ustaw przypadkiem priorytetu czasu rzeczywistego bo ci się komp zawiesi)

Offline xAZOTx

*
  • ***
  • 654
  • +7/-2
Odp: Dlaczego mi to tak laguje?
« Odpowiedź #5 dnia: Września 29, 2017, 18:06 »
Nic nie działa, aczkolwiek w kilku innyc grach dało mi to pare fps więcej a Space Hack, dale to samo. DirectX'y poinstalowane. Teraz wpadłem na pomysł, że może bym ją odpalił z emulatorem Voodoo 1 czyli tym 3dfx'em. Zaraz napisze czy działa :D

[EDIT] Niestety nie działa. Pany nie zawracajcie sobie głowy w sumie, kupie samochód to i na kompa uciułam to se pogram. Jak dłuzej poczekam to tylko będzie sie lepiej grało :D
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2017, 18:06 wysłana przez xAZOTx »
Jak to jest, że za 30 zł nie załatwisz nic, a za pół litra wszystko?

ZgONEK

*
Odp: Dlaczego mi to tak laguje?
« Odpowiedź #6 dnia: Września 30, 2017, 15:03 »
kurde na czym ty grasz ?:D oddaj do muzeum techniki, może będzie na nowego pc-ta xD

Offline PG.Tomek

*
  • ***
  • 307
  • +1/-1
Odp: Dlaczego mi to tak laguje?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 04, 2017, 15:03 »
A z ciekawości, jaki masz sprzęt Azot?
W sumie, po co ci auto, kup kompa, a na samochód uciułasz, parafrazując ciebie :P

Offline PZ#Efemera

*
  • ***
  • 130
  • +3/-0
  • Kamrate, hledam travku?
Odp: Dlaczego mi to tak laguje?
« Odpowiedź #8 dnia: Października 04, 2017, 22:10 »
Za świeże sterowniki może, zainstaluj starsze.
Efemera- krótko żyjący organizm żywy.
Prawa strona, nigdy nie zasypia.
Lewa strona, nigdy się nie budzi.
^^

Offline xAZOTx

*
  • ***
  • 654
  • +7/-2
Odp: Dlaczego mi to tak laguje?
« Odpowiedź #9 dnia: Października 04, 2017, 23:11 »
Za świeże sterowniki może, zainstaluj starsze.


Ooo, w sumie to o tym nie pomyślałem, zaraz sprawdzę :D
Jak to jest, że za 30 zł nie załatwisz nic, a za pół litra wszystko?

Offline PG.Tomek

*
  • ***
  • 307
  • +1/-1
Odp: Dlaczego mi to tak laguje?
« Odpowiedź #10 dnia: Października 05, 2017, 09:09 »
I jak? Zmieniło się coś po wgraniu innych sterów?

Offline xAZOTx

*
  • ***
  • 654
  • +7/-2
Odp: Dlaczego mi to tak laguje?
« Odpowiedź #11 dnia: Października 05, 2017, 12:12 »
Nic a nic, ale po wgraniu starszych sterów w końcu odpaliłem pierwszego CoDa. Z nim tez miałem problem, ale to nawet menu sie nie chciało odpalić, a teraz bez problemów śmiga :D Jak nie Space Hack to chociaż ten CoD działa, dzieki Efemera za wskazówkę :D
Jak to jest, że za 30 zł nie załatwisz nic, a za pół litra wszystko?

Offline PZ#Efemera

*
  • ***
  • 130
  • +3/-0
  • Kamrate, hledam travku?
Odp: Dlaczego mi to tak laguje?
« Odpowiedź #12 dnia: Października 06, 2017, 23:11 »
^^
Efemera- krótko żyjący organizm żywy.
Prawa strona, nigdy nie zasypia.
Lewa strona, nigdy się nie budzi.
^^